LABYRINT

Labyrint je štvrtý štúdiový album jednej z najhranejších a najobľúbenejších slovenských kapiel – Peter Bič Project, ktorý vyšiel v roku 2019. Rádiá z albumu často hrávajú skladby: "Láva", "Nedívaj sa tak", či sprievodný singel "Čoskoro", ku ktorému vyšiel aj oficiálny videoklip. Záverečná nahrávka albumu, "Tichá pieseň", je venovaná pamiatke zavraždeného novinára Jána Kuciaka.

Videoklip k skladbe Čoskoro

,,Rozhodli sme sa, že všetko uvedieme do života v jeden deň. Singel, videoklip aj album," hovorí gitarista, skladateľ a líder skupiny, Peter Bič. Videoklip "Čoskoro" sa nakrúcal v exteriéroch neďaleko Bratislavy a režisérsky sa oň postaral Martin Hudák, ktorý má na konte aj spolupráce s Richardom Müllerom, Máriou Čírovou, Celeste Buckingham, či so skupinami IMT Smile, AMO a Mukatado. S kapelou Peter Bič Project spolupracoval na vizuáloch k jej prvým úspešným singlom "Hey Now!" a "Say It Loud".

,,Bolo to príjemné natáčanie i navzdory počasiu. Niekoľko dní predtým aj potom bolo nádherné slnečné počasie, iba v deň nášho natáčania bolo celý deň pod mrakom a mrholilo. Ale vlastne, tak to malo byť. Tak ako v skladbe, pri natáčaní ale aj v živote. Človek si musí v živote prejsť to svoje. Aj hrabnúť rukou na dno a navzdory všetkým útrapám a nástrahám sa posúvať ďalej, no ten úsmev sa na konci objaví. Niekedy si aj len povedať, že čoskoro, pod modrou oblohou, z vrabca bude orol," konštatuje Peter Bič, ktorý sa postaral o námet a scenár.

Peter Bič Project
Viktória Vargová a Peter Bič

Najviac zábavy si pri nakrúcaní užila speváčka Viktória Vargová, ktorá zrejme ešte nikdy nemala na sebe toľko rôznych substancií. ,,Musím povedať, že z nápadu na tento klip som bola nadšená hneď, ako ho Peter vymyslel a natáčanie som si veľmi užila. Aj keď až tak jednoduché to nebolo, v ľahkých šatách, občas chladný dážď, miestami vajíčka na hlave, či víno alebo šľahačka, čo nakoniec na mne pristáli. Ale všetko sa dá nakoniec zvládnuť a ustáť. Takže v konečnom dôsledku som rada, že mám túto skúsenosť," hovorí s úsmevom Viktória.

Čo pre kapelu Peter Bič Project znamená album Labyrint?

,,Je to veľmi osobný album pre každého z nás. Je celý v slovenčine, je v novej zostave a ešte nebol ani na svete a tri skladby si už našli cestu k svojim poslucháčom. Sme naozaj veľmi radi, že je tu, je to pre nás také znamenie, že sme našli cestu z labyrintu von aj my. Verím, že aj ďalšie skladby z neho sa budú páčiť ako tie predchádzajúce," dodáva Peter Bič.

Album Labyrint

 

 

Labyrint Tour 2021

 

Tracklist albumu: 

  1. Čoskoro
  2. Láva
  3. So Mnou sa hráš
  4. Nedívaj sa tak
  5. Stoj
  6. Šťastie
  7. Z výšky
  8. Labyrint
  9. Tichá pieseň