SAY IT LOUD

Say It Loud je debutový album obľúbenej a úspešnej slovenskej kapely – Peter Bič Project, ktorý uverejnili v roku 2012. Sú na ňom nahrávky jedenástich skladieb a jeden akustický bonus, tanečnej hudby pripomínajúci 90. roky 20. storočia, ktorý je výsledkom autorského vkladu celého vtedajšieho zoskupenia. Skladby sú naspievané v anglickom jazyku. Medzi jeho najvýraznejšie hity patrí skladba „Hey Now“, ale aj titulná „Say It Loud“, či „Don't Wanna Be Just Friends“.

Kapela má ohlasy zo Švédska, Brazílie či Mexika

Základ kapely Peter Bič Project vlastne vznikol pri nahrávaní môjho sólového albumu Peter Bič (vyšiel v máji 2010), našiel som muzikantov, s ktorými chcem pracovať. Ten sa mi ukázal ako cesta, ktorou chcem ísť. Už na začiatku sme si povedali – poďme robiť tak, ako je to prirodzené pre nás, pre našu kapelu. Keď sme zložili pesničku, tak speváci začali automaticky tvoriť do hudby anglický text, a preto aj anglicky spievaný album. Okrem toho spevák Ivo Bič žil niekoľko rokov v Amerike, tak jemu to bolo veľmi blízke. Aj jeho debutový album bol vlastne skoro celý v angličtine. To je aj dôvod, prečo to takto vnímame a ťaháme touto líniou. Podobne Dáška, angličtina z nej ide úplne prirodzene. A čo je hlavné, aj poslucháči a fanúšikovia to takto prijali,“ povedal pre pri prezentácii albumu líder kapely Peter Bič.

Zároveň dodal: „Pesnička Hey Now rezonuje nielen u nás a v susednej Českej republike, ale aj v zahraničí, čo je pre našu kapelu veľký úspech. Pracujem na tom, aby sa album dostal medzi ľudí v zahraničí, každý deň máme nové ohlasy, tie najnovšie zo Švédska, Brazílie a Mexika.“

Album Say It Loud ponúka osobné pesničky Peter Bič Project

Album hudobnej skupiny Peter Bič Project dostal názov podľa skladby Say It Loud, ktorá dokonale vystihuje náladu v skupine. Všetci jej členovia - líder Peter Bič, speváčka Dáška Kostovčík, spevák Ivo Bič, klávesák Matúš Pavlík, basgitarista Vlado Čekan a bubeník Jozef Zima - sa riadia heslom: vykrič na plné ústa čo chceš, povedz čo máš rád, čo ťa baví, neboj sa ísť do toho! Album nahrali podľa svojich predstáv. „Sú to osobné a pre nás zábavné pesničky, pretože sme sa pri ich skladaní veľmi bavili a bavíme sa aj pri ich hraní. Celé to vznikalo pri veľmi dobrej energii. Netreba tam hľadať len hity typu Hey Now. Každá pesnička je trochu iná,“ dodáva líder kapely.

Vykrič na plné ústa čo chceš, povedz čo máš rád, čo ťa baví, neboj sa ísť do toho!

Speváčka Dáška Kostovčík je absolventkou právnickej fakulty. „Právu sa zatiaľ nevenujem, pretože sa nám darí s kapelou a nestíham to. Máme pravidelné koncerty, ľudia poznajú už našu prvú pesničku Hey Now a vlastne už aj druhú Say It Loud. Dúfam, že naše cédečko sa dostane k čo najväčšiemu počtu ľudí. Veľmi sa tešíme všetci v kapele. Ja som do tejto kapely prišla ako amatér, nemala som skúsenosti. Naše vystúpenie na slovenskom kole pesničkovej súťaže Eurosong vo februári 2010 so skladbou Dážď bolo jedno z mojich prvých verejných vystúpení. Od tej doby už tých koncertov bolo dosť, na pódiu sa cítim výborne, pritom viem, že stále je na čom pracovať. Robím to, čo ma baví, robím hudbu,“ uviedla speváčka.

Kapela dnes vydáva dlho očakávaný debutový album s názvom
Peter Bič Project

ZOZNAM PIESNÍ

Peter Bič Project album Say It Loud
Album Say It Loud

ZOZNAM PIESNÍ

 1. When I Was Young
 2. You'll Always Be
 3. Hey Now
 4. Say It Loud
 5. Searching...
 6. Don't Wanna Be Just Friends
 7. Break A Law
 8. Came To My Life
 9. Thinking About You
 10. Back Home
 11. Sometimes
 12. Hey Now (acoustic)