Hornád sa dočkal poetického klipu!

Skupina Peter Bič Project pripravila poetický videoklip ku skladbe Hornád

V roku 2021 predstavila obľúbená slovenská kapela Peter Bič Project svojim fanúšikom úplne nový album Hlava. Medzi šestnástkou skladieb sa objavili aj známe hity ako „Máj„, „Chalúpka„, „Všetko bude fajn“ či „Tam za tou bránou„. Tie sa v priebehu posledných dvoch rokov dočkali aj zaujímavých vizuálov. Kapela aktuálne predstavuje ďalší poetický videoklip, tentokrát k obľúbenej skladbe „Hornád„.

„Keď sme v roku 2021 vydávali album Hlava, tak už vtedy sme mali predstavu o tom, že každá pieseň by mala mať svoj videoklip. A ďalšou je teda pesnička Hornád,“ hovorí Peter Bič o novom videoklipe.

Prečo práve rieka Hornád?

„Pre nás má táto pieseň veľký význam. Rieka Hornád preteká naším rodným mestom a máme s ňou spojené veľké množstvo zážitkov a spomienok, či z detstva alebo z obdobia prvých lások – či dokonca videoklip „Máj“ sme točili práve pri Hornáde,“ vraví speváčka Viktória z kapely Peter Bič Project. „Zaujímavosťou je, že autor textu, Michal Mifkovič, je z Bratislavy a nikdy nebol pri Hornáde. No ani netuší, ako nás týmto textom zasiahol,“ dopĺňa.

„Snažíme sa, aby sa naša predstava naplnila a zároveň už aj môžem prezradiť, že pracujeme na nových skladbách, a tiež sa pripravujeme na naše jarné turné. Začíname už v polovičke marca v Prešove a zakončíme ho na Hornáde, v Košiciach,“ dodáva s úsmevom líder kapely, Peter Bič.

Jarné turné „Peter a Viktória“

Už začiatkom prvej polovice marca sa kapela Peter Bič Project predstaví až v deviatich slovenských mestách. Turné sa začína 14. marca 2023 v Prešove a nasledovať budú mestá ako HumennéPrievidzaZvolenMartinBratislavaDolný KubínŽilina a Košice. Kapela predstaví svoj nový koncertný program a s publikom si zaspievajú hity ako Stoj, Čoskoro, či Všetko bude fajn, ktorý pochádza z nášho posledného albumu HLAVA.

Rezervujte si lístky na naše koncerty už teraz. Tešíme sa na vás!

Peter a Viktória Jarné turné 2023

Vstupenky na jarné turné Peter Bič Project – „Peter a Viktória“ sú v predaji.