Peter Bič Project zahrali vo FUN LIVE UNPLUGGED

Kapela Peter Bič Project je aktuálne v plnom nasadení príprav na nadchádzajúce turné: Peter a Viktória. V rámci nabitého programu stihli odpremiérovať ich úplne nový singel „Maky„, ku ktorému vznikol aj pôsobivý vizuál. Svoju novú pesničku prišli zahrať a zaspievať do špeciálu Fun rádia, kde okrem iného porozprávali o vtipných hudobných zážitkoch, ale aj o pripravovaných koncertoch.

Vtipné okamihy a Peťovo životné sólo

V 45-minútovom špeciáli FUN LIVE UNPLUGGED s moderátorkou KaVou, prezradili hudobníci z Peter Bič Project ich najvtipnejšie okamihy z pódia. Speváčka Viki opisuje svoj prvý živý televízny koncert nasledovne: „išli sme hrať do jednej telky a Peter im o mne rozprával, akú má super speváčku. Prišli sme do štúdia, všetko išlo naživo. Začali sme hrať, odspievala som asi štyri slová… Mne zadrhlo v krku a prestala som spievať,“ spomína s úsmevom na moment, kedy zabudla text.

Gitarista Peťo poslucháčom porozprával vtipnú príhodu o tom, ako zahral svoje najväčšie životné gitarové sólo priamo počas hitu „Stoj„. „Hral som a zrazu som vdýchol muchu, a začal som sa dusiť. Spadol som na kolená a chcel som ju vypľuť. Metal som so sebou, gitara lietala všade naokolo…“ K smiešnej situácii z pódia Viki dodáva: „ja som začala plakať nad tým, ako to nádherne zahral. On mi po koncerte hovorí – ja som sa dusil, ja som vdýchol muchu!“ 

Jarné turné, pocta Mekymu a známe gitarové úvody

Okrem vtipných udalostí stihli muzikanti z kapely Peter Bič Project zahrať aj zaspievať niekoľko piesní v akustickom prevedení. Porozprávali o tom, ako počas minulého roka získali platinové ocenenie za úspešný predaj ich posledného albumu HLAVA, ako pokračujú v prípravach na jarné turné a nezabudli spomenúť aj fakt, že aktuálne pracujú na skladbách pre nový album.

S KaVou rozbrali ich vystúpenia s cover duetom „V slepých uličkách“ na TRIBUTE TO MIRO ŽBIRKA 70 v Prahe, Bratislave a Londýne, a dokonca si v špeciáli Fun rádia otestovali svoje hudobnícke znalosti v hraní známych gitarových úvodov k svetovým rádiovým hitom.

Celý záznam si môžete pozrieť tu:

Lístky na jarné turné Peter a Viktória zakúpite tu.