Peter Bič Project v Teleráne!

Peter Bič Project predstavili najnovší singel „Hornád“ v markizáckom Teleráne

Slovenská kapela Peter Bič Project v piatok 10. februára zavítala do Telerána. V obľúbenom rannom programe TV Markíza tak divákom a svojim hudobným priaznivcom naživo odspievali ich najnovší singel „Hornád„. Ten pochádza z ich posledného, zároveň veľmi úspešného albumu Hlava, ktorý kapela predstavila ešte v roku 2021. A bola to práve pieseň „Hornád„, ktorá sa začiatkom tohto roka dočkala aj poetického videoklipu.

Spomienky na Hornád a platinový album

V rozhovore s moderátormi Kvetkou Horváthovou a Tomášom Juríčkom, speváčka Viki a Peter Bič prezradili, čo pre nich Hornád a okolie rieky symbolizuje. ,,Keď sme boli mladí, zažívali sme na Hornáde kopec zážitkov. Dokonca som sa tam celé leto kúpal,“ spomína na svoje detské časy líder kapely Peter Bič. ,,Ja si myslím, že každý Košičan má takéto spomienky. Naozaj tam kopec ľudí chodí, či v lete sa opaľovať, kúpať, na bicykloch alebo len-tak prechádzka so psíkom,“ dopĺňa speváčka Viki Vargová.

Singel „Hornád“ pochádza z úspešného hudobného projektu Hlava, za ktoré si kapela Peter Bič Project koncom roka 2022 prevzala aj platinové ocenenie. Album vznikal v náročnom období, no napriek tomu si získal srdcia fanúšikov. ,,Úprimne sa z toho veľmi tešíme, lebo v dnešnej dobe, kedy sa tie albumy až tak nepredávajú – keďže všetko je už v digitálnej forme a ľudia si to sťahujú, tie albumy ešte stále majú nejakú váhu. Keď si to ľudia kúpia, je to pre nás česť, že si to kúpia a že sa im to páči,“ vysvetľuje Peter Bič.

Peter Bič Project získali platinové ocenenie
Peter Bič Project získali za album Hlava platinové ocenenie

Jarné turné „Peter a Viktória“

Už začiatkom prvej polovice marca sa kapela Peter Bič Project predstaví až v deviatich slovenských mestách. Turné sa začína 14. marca 2023 v Prešove a nasledovať budú mestá ako HumennéPrievidzaZvolenMartinBratislavaDolný KubínŽilina a Košice. Kapela predstaví svoj nový koncertný program a s publikom si zaspievajú hity ako Stoj, Čoskoro, či Všetko bude fajn, ktorý pochádza z ich posledného albumu HLAVA.

Rezervujte si lístky na koncerty už teraz. Vstupenky na jarné turné Peter Bič Project – „Peter a Viktória“ sú v predaji.

Peter a Viktória Jarné turné 2023
Peter a Viktória Jarné turné 2023