DREAM

Dream je tretí štúdiový album jednej z najhranejších a najobľúbenejších slovenských kapiel – Peter Bič Project, ktorý vyšiel v roku 2017. Na albume nájdete množstvo nádherných piesní plných emócii. Kapela na ňom pracovala vyše roka. Z nových skladieb znie klavír, akustická gitara, husle, či iné nástroje. Každý z kapely do skladieb do albumu vložil kúsok seba.

Svoj tretí album nahrala skupina už v novom zložení. Medzi jeho novinky patria slovenské skladby, rádiový hit „Skúšame sa nájsť“ a nahrávka „Stále ťa mám“. Na albume je aj coververzia piesne „Wicked Game“ od Chrisa Isaaka.

Najintímnejší album doposiaľ

„Veľkou zmenou pre nás a určite aj pre našich fanúšikov bude, že na albume nájdu aj slovenské pesničky. Slovenčine sme sa nikdy nebránili, dokonca ešte v začiatkoch našej tvorby sme zložili aj mnoho slovenských piesní. Momentálne sme dospeli k rozhodnutiu, že toto je pre nás tá správna cesta. Chceme, aby nám naši fanúšikovia rozumeli nie len hudobne, ale aby chápali aj hĺbku našich textov a tomu, čo im našou hudbou chceme povedať,“ priblížil Peter Bič rozhodnutie kapely tvoriť po niekoľkých rokoch opäť v materinskom jazyku.

Pre ľudí, ktorí si obľúbili ich anglické hity, je zaradenie slovenských piesní prekvapením, nakoľko boli z rádií aj na prvých dvoch albumoch zvyknutí iba na ich zahraničné skladby. Tie majú na albume stále prevahu - pomer piesní je osem v angličtine a dve v slovenčine. Kapela však prisľúbila, že v budúcnosti plánujú slovenských textov viac.

Peter Bič Project, 2017
Peter Bič Project

,,V Peter Bič Project tvoríme hudbu podľa toho, ako to momentálne cítime. Nechceme sa žánrovo nijako špecifikovať, jednoducho to robíme tak, ako to momentálne cítime, lebo podľa mňa presne o tom je hudba. O vyjadrení emócií, o momentálnom pocite a vnímaní života. Mnoho našich skladieb vznikalo na malej gitare alebo na klavíri. Všeobecne sa trošku zmenil môj prístup k skladaniu hudby a začali sme využívať aj iné nástroje," prezrádza o zmenách v tvorení hudby Peter Bič, ktorý hrá na gitare, klavíri, a zároveň je lídrom kapely.

,,Náš nový album je bez pochyby našou najintímnejšou spoveďou. Svojím dielom sme sa na ňom podieľali celá kapela a každý z nás do neho vložil kúsok seba," dodáva hudobník, ktorý vlastnú kapelu založil po odchode z IMT Smile.

Dream od Peter Bič Project ako ideálny vianočný darček!

Líder kapely Peter priznal, že vždy chceli vydať album pred Vianocami, pretože v tom vidí istú symboliku. Doteraz sa im to však nepodarilo. O to väčšiu mali radosť, že to v roku 2017 stihli s dostatočným predstihom. Vlajkovou loďou zmeny bol spomínaný singel "Skúšame sa nájsť", ktorý Peter Bič Project svojim fanúšikom predstavili tesne pred vydaním albumu, no už z viacerých slovenských rádií mal výborné ohlasy a aj na sociálnych sieťach si ho ľudia obľúbili.  Už na prvé počutie bolo jasné, že hudobná novinka sa výrazne odlišíla od predchádzajúcich muzikantských počinov.

Hudba je krásny darček, pretože je večná. Dokáže potešiť, povzbudiť, rozveseliť, ale aj podporiť melancholické rozjímanie.

A práve taký je aj album od Peter Bič Project – Dream. Z nových skladieb znie klavír, akustická gitara, či husle. Tóny a texty v piesňach spolu dokonalo ladia. Sú o láske, rozchodoch, radostiach a starostiach, ktoré rieši každý z nás. Rozhodne stojí za vypočutie.

Album Dream

ZOZNAM PIESNÍ

  1. The Greatest Party
  2. Hero
  3. Where Did You Go
  4. Fake Love
  5. Dream
  6. Winter Snow
  7. Skúšame sa nájsť
  8. Wicked Game
  9. Stále ťa mám
  10. Childhood