HLAVA

Hlava je piaty štúdiový album jednej z najhranejších a najobľúbenejších slovenských kapiel - Peter Bič Project. Hudbu na album z väčšej časti zložil Peter Bič, na dvoch piesňach sa autorsky podieľala aj speváčka Viktória Vargová. Okrem textárskej stálice, Vlada Krausza, sa našlo miesto aj pre mladého a talentovaného textára Michala Mifkoviča. Z jeho textárskeho pera pochádza aj skladba „Všetko bude fajn”, ku ktorej skupina natočila naozaj bláznivý videoklip.

Ako vznikal album Hlava?

"Album Hlava sme nahrávali priebežne dva roky a keďže nás netlačil čas, mohli sme sa s piesňami krásne vyhrať, pozvať si do štúdia rôznych hostí a každej piesni sa poriadne venovať. Keď sme album priniesli do vydavateľstva, prekvapila nás ich reakcia, keď sa po jeho vypočutí vyjadrili, že by sme mali každú jednu pieseň predstaviť zvlášť, pretože by im bolo ľúto, ak by sa k poslucháčom nedostali všetky piesne, ale len dva-tri single," hovorí Peter Bič, ktorý je v kapele hlavným autorom hudby.

Na niektorých piesňach sa spolu s ním autorsky podieľala speváčka Viktória Vargová. "Mám z tohto albumu obrovskú radosť. Peter zložil nádherné piesne a teším sa, že som aj ja v dvoch piesňach mohla autorsky priložiť ruku k dielu. Okrem toho, texty, ktoré pre nás napísali Vlado Krausz a Michal Mifkovič, sú pre mňa úplne čarovné a krásne sa spojili s hudbou. Pri každej piesni mám zimomriavky a chcem ju počuť znova a znova," dodáva Viktória.

Spolu s vydaním albumu má dnes premiéru aj videoklip k titulnej piesni Hlava s textom Michala Mifkoviča, o ktorý sa postarali režisér a fotograf Jaroslav "Jaris" Vaľko a Sandra Urbančíková alias Eniesa. Klip sa nakrúcal v Ateliéri FAC Prešov u Stana Mihalíka a okrem členov skupiny v nej (bez hlavy) účinkujú Marek Namešpetra, Zuzana Rázusová a pes Ozzy.

Jarné turné kapely Peter Bič Project

Peter Bič Project Jarné turné 2023
Peter a Viktória Jarné turné 2023

Skupina Peter Bič Project vyráža na jarné turné „Peter a Viktória“, ktoré sa začína už 14. marca 2023 v Prešove. Svoj nový koncertný program a obľúbené slovenské hity odohrajú hneď v niekoľkých slovenských mestách, vrátane HumennéhoPrievidzeZvolenaMartinaBratislavyDolného KubínaŽiliny a Košíc. Fanúšikovia jednej z najpopulárnejších slovenských kapiel sa rozhodne majú na čo tešiť!

ZOZNAM PIESNÍ

 1. Priznanie
 2. Dúha
 3. Všetko bude fajn
 4. Hornád
 5. Máj
 6. Hlava
 7. Chalúpka
 8. Sekera
 9. Krajina
 10. Môj deň
 11. Na život a na smrť
 12. Zákon
 13. Tam za tou bránou
 14. Buď, naveky buď
 15. Ktovie
 16. Priznanie II