JUST A STORY

Just a Story je druhý štúdiový album obľúbenej a populárnej slovenskej skupiny – Peter Bič Project. Kapela ho predstavila v roku 2015 a do života ho uviedol známy herec a moderátor Michal Hudák, pričom album zároveň tvoril podstatnú časť setlistu na turné. Okrem hitov známych z rádiového éteru pri jeho počúvaní možno odhaliť viaceré skryté zákutia a zaujímavé momenty, ktorými kapela potvrdila, že išiel o jej dovtedy najprepracovanejší počin.

Album, ktorý ponúka hudobný príbeh

Peter Bič Project ponúkajú na druhom štúdiovom albume Just a Storyskutočný hudobný príbeh. Talentovaní muzikanti sa dokonalým spôsobom vyhrali s vlastnými pocitmi, čo umelecky premietli do deviatich skladieb. Ich charakteristikou črtou je odvaha experimentovať, aby si fanúšikovia mohli vychutnať zážitok z modernej muzikantskej harmónie, ktorá v tomto prípade príjemne prekvapí. Na albume sa vyhrali s elektronikou, ale aj s akustickými nástrojmi, ktoré im umožnili spontánne vyjadriť pocity. Autorsky sa pod všetky piesne na albume podpísala celá šestica členov kapely, nahrávali ho v košickom štúdiu Klakson. Produkciu a vydanie realizovala firma Sound & Bitch Production.

Peter Bič Project

,,Dozreli sme, dali sme si čas nato, dali sme si odstup, spojenie našich osôb, našich duší, ktoré sa spojili počas troch rokov, čo sme spolu hrali. Je to všetko na ňom cítiť, ten album je štýlovo rôznorodý, každá pesnička má svoj príbeh," povedal líder kapely Peter Bič.

,,Hudba aj texty sú našim spoločným dielom, ku skladbe Wanna Live sme prizvali aj Kaliho, Petra Panna a Viktora Špaka, ktorí do tejto skladby dali tiež kus svojho ja. To je vlastne jediná väčšia výpomoc, inak je to autorské cédečko celej kapely," dodala speváčka Dáška Kostovčík.

O kapele Peter Bič Project

Základ kapely Peter Bič Project vznikol v roku 2010 pri nahrávaní sólového albumu Petra Biča.  V roku 2015  ju tvorili gitarista a líder Peter Bič, speváčka Dáška Kostovčík, spevák Ivo Bič, klávesák Matúš Pavlík, basgitarista Vlado Čekan a bubeník Jozef Zima. V októbri 2012 vydali debutový album Say It Loud. S hitom "Hey Now" bodovali nielen v domácej, ale aj viacerých zahraničných hitparádach. Boli predkapelou košického koncertu švédskej kapely Roxette v Steel aréne 6. júna 2011. V ankete Slávik 2012 boli skokanom roka. Skladba "Hey Now" získala Cenu SOZA pre najhranejšiu skladbu za rok 2013.

Zoznam piesní

  1. Just a Story
  2. Flying
  3. Out of My Life
  4. Don't Go Away
  5. Inner Blues
  6. Wanna Life
  7. Holiday
  8. All Those Places
  9. You Can Have It